Alle bestaande kinderdagverblijven dienen vanaf 1 april 2017 de luchtkwaliteit en ventilatie op orde te hebben. In het Bouwbesluit van 2012 worden nieuwe eisen aangegeven, wat inhoudt dat er gecontroleerd gaat worden op de ventilatiecapaciteit en CO2-waarden in de kinderdagverblijven. Deze CO2-waarde moet worden gemeten met een CO2 meter. Waarom? Bij een te hoge CO2 waarde kunnen klachten zoals hoofdpijn, slaperigheid en concentratieverlies ontstaan. Ook is het voor de gezondheid niet bevorderlijk, vooral bij mensen met astma of allergieën. Deze waarde moet volgens de nieuwe regels onder de 1000 ppm blijven. Daarnaast moet er ook een ventilatiesysteem aanwezig zijn dat er voor zorgt dat er 3,44 liter per seconde per persoon geventileerd wordt.
Bekijk hier een samenvatting van de wetswijziging. Wilt u liever het volledige document lezen?
Klik dan hier en bekijk Hoofdstuk 9 "Overgangs- en slotbepalingen" Aktikel 9.2 "Specifiek overgangsrecht"
Bekijk hier het rapport "Binnen- en buitenmilieu voor kinderdagverblijven, peuterspeelzalen en buitenschoolse opvang". Hierin worden verschillende normen aangegeven waar kinderopvangorganisaties aan moeten voldoen. Bent u als organisatie al op de juiste weg?
Wij bieden een kwalitatief goede CO2-meter aan om de CO2 waarde in uw ruimte te meten. Het ideale van deze meter is dat u een piepje hoort op het moment dat er te veel CO2 gemeten wordt in de ruimte. U kan direct actie ondernemen door te ventileren. Hoe kan u ventileren? Bijvoorbeeld met onze mechanische ventilatie. Wist u dat wij ook ventilatieboxen verkopen die geheel CO2 vraag gestuurd zijn? Hier heeft u dus geen omkijken meer naar.
Mechanische ventilatie zorgt ervoor dat lucht wordt afgezogen via een centrale box. Natuurlijke ventilatie zorgt bij dit systeem voor de toevoer van frisse lucht. Wilt u echt optimaal gebruik maken van uw verwarmde lucht, dan is een WTW-systeem wellicht wat voor u. Hiermee wordt de koude lucht van buiten, verwarmd door de lucht die afgezogen wordt. U kan op deze pagina meer informatie vinden over het verschil in deze systemen.
Om een goed leefklimaat te realiseren, willen wij graag onze kennis over ventilatie met u delen. Wij doen er alles aan om samen met u te werken aan een goed ventilatiesysteem in uw kinderdagverblijf, peuterspeelzaal of buitenschoolseopvang. Dat doen wij niet alleen met onze A-merk ventilatiesystemen met ingebouwde CO2 metingen, maar ook door onze zelfgeproduceerde ventilatiematerialen. Wilt u van onze kennis gebruik maken? Wij komen bij u langs! Wij brengen een bezoek om te inventariseren wat er nodig is om aan de nieuwe wetgeving te voldoen. Wij kunnen u dan direct een offerte aanbieden, Klik hier voor meer informatie of stuur een mail naar info@ventilatieland.nl of bel naar 040 - 2491900 en vraag naar de mogelijkheden!
Wij hebben jaren lange ervaring met CO2 gestuurde ventilatie in kinderopvangorganisaties.
Klik hier en neem contact met ons op.